Dün, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda Başkonsolosluğumuz tarafından düzenlenen törenle kutlandı. Törenin ardından, Başkonsolosluğumuz hizmet binasında tebrik kabulü gerçekleşmiştir.

Başkonsolos İpal Emin  10 Temmuz 2017, Lefke Avrupa Üniversitesi İzmir Temsilciliği’nin yeni binasının açılış törenine katıldı. Açılış Töreninde LAÜ Rektörü Sayın Mehmet Ali Yükselen, LAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Özgün Faruk, Mütevelli Heyeti Kurucu Üyesi Sayın Nihat Çakan ve Rektör Yardımcısı Sayın Akın Cellatoğlu da bulundu.

 


Başkonsolos İpal Emin 5 Temmuz 2017, Lüksemburg Büyük Dükalığı İzmir Fahri Konsolosluğu’nun “Lüksemburg Milli Günü” vesilesiyle Teos Antik Kentinde düzenlediği resepsiyona katıldı. Resepsiyona Lüksemburg Büyük Dükalığı Ankara Büyükelçisi Sayın Georges Faber, Eşleri Barbara Faber ve İzmir Fahri Konsolosu Sayın Feyhan Yaşar ev sahipliği yaptı.

 

Başkonsolos İpal Emin, 3 Temmuz 2017 akşamı İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı münasebetiyle düzenlediği akşam yemeğine katıldı.

 

Başkonsolos İpal Emin  29 Haziran 2017, T.C. Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilciliği görevine yeni atanan Büyükelçi Sayın Z. Sibel ALGAN’a nezaket ziyaretinde bulundu. 

 

29 Mayıs 2017 Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Sayın Kamil Kayral Ege Üniversitesi Rektörü Sayın Hatice Beril Dedeoğlu’na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Konsolosumuz Gülşa Öneri Bayar ve Kamu Hizmeti Sınav İşleri Müdürü Mehmet Öznacar da ziyarette hazır bulundu.

 

 

Başkonsolos İpal Emin  19 Mayıs 2017, İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Töreni’ne katıldı.

Başkonsolos İpal Emin 10 Mayıs 2017, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği’nin ÜRETEN KADINLARIMIZA DESTEK KERMESİ’ne katıldı.

9 Mayıs 2017 tarihinde, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tülin Eraslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Jale Gelgör, Başkonsolos İpal Emin’e bir ziyarette bulundu.

 

Başkonsolos İpal Emin, İzmir Ticaret Odası’nın düzenlediği “Geleneksel Vergi Ödül Töreni”ne katıldı

Başkonsolos İpal Emin, 5 Mayıs 2017 tarihinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla, İzmir Ticaret Odası’nın düzenlediği “Geleneksel Vergi Ödül Töreni”ne katıldı.

 

Başkonsolos İpal Emin,Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP)’ın düzenlediği 4. Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı, 2. Tarım ve Tarım Teknolojileri Fuarı, 1. Otel , Kafe, Pastane Ekipmanları Ağırlama, Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı’na katıldı

Başkonsolos İpal Emin, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Ticaret Dairesi Müdürü Nalan Nazlı ve Sanayi Dairesi Müdürü Salih Gökpınar ile birlikte Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP)’ın 2-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında Aydın- Kuşadası’nda düzenlediği 4. Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı, 2. Tarım ve Tarım Teknolojileri Fuarı, 1. Otel , Kafe, Pastane Ekipmanları Ağırlama, Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı’na katıldı. Fuar’a, T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Daniş başta olmak üzere, Aydın İli Vali Yardımcısı Sayın Ömer Faruk Günay, Kuşadası Kaymakamı Sayın Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Sayın Özer Kayalı, Dünya Fahri Konsoloslar Birliği Türkiye Başkanı Sayın Ömer Kaplan, Türkiye Tunus Büyükelçisi Sayın Ömer Faruk Doğan ile birlikte Sudan Cumhuriyeti El-Cazira Vilayeti Valisi Sayın Mohammed Taher Mohammed Aila ve Arap Devletleri Ligi Misyon Başkanı Sayın Falih El-Mıtiri ile Ürdün Haşimi Krallığı, Yemen Cumhuriyeti, Mısır Arap Cumhuriyeti, Lübnan Cumhuriyeti ve Filistin Devleti Büyükelçileri, Ürdün Amman Sanayi Odası Başkanı Sayın Ziyad Al-Humsi ve Suudi Arabistan Krallığı Ticaret Sanayi Odası Başkanı Sayın Fahed Ahmed Rashed Alsahar da katıldı.

 

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Nazım Çavuşoğlu, İzmir’e bir ziyaret gerçekleştirdi

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Nazım Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet, 8. İzmir Organik Ürünler Fuarı ve 7. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı’na katılmak üzere, 26 Nisan 2017 tarihinde İzmir’e günü birlik bir ziyaret gerçekleştirdi. Fuar’ın Açılış Töreni’nde bir konuşma da yapan Sayın Bakan, ülkemiz tarımının gelişmesi kapsamında ilgililerle görüş alışverişinde bulundu.

 

Başkonsolos İpal Emin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama Tören’ine katıldı

Başkonsolos İpal Emin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Tören’e katıldı.

 

İzmir Vali Yardımcıları Sayın Uğur Kolsuz ve Sayın Cemil Özgür Öneği, Başkonsolos İpal Emin’e nezaket ziyaretinde bulundu

5 Nisan 2017 tarihinde, İzmir Vali Yardımcıları Sayın Uğur Kolsuz ve Sayın Cemil Özgür Öneği, Başkonsolos İpal Emin’e bir nezaket ziyaretinde bulundu.

 

 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Sayın Kemal Dürüst, resmi temaslarda bulunmak üzere İzmir’e bir ziyaret gerçekleştirdi

 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Sayın Kemal Dürüst, birtakım resmi temaslarda bulunmak maksadıyla, Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu ve Buca Belediyesi Avcılık ve Dağcılık Federasyonu’nun davetlisi olarak 31 Mart-1Nisan 2017 tarihlerinde İzmir’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Sayın Bakan, İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ve NATO Kurmay Başkanı ve KKTC Güvenlik Kuvvetleri eski Komutanı Tümgeneral Sayın Erhan Uzun ile görüştü.
Bakan Dürüst, Buca Belediyesi tesislerinde KKTC Esentepe Belediye Başkanı, Esentepe Avcılık Atılıcık Derneği üyeleri ve Buca Avcılık ve Dağcılık Federasyonu üyeleriyle de biraraya geldi.
Sayın Bakan, T.C. Devlet Demiryolları 3. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleşen brifinge katıldıktan sonra İzmir’den ayrıldı.

 

Başkonsolos İpal Emin, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Sayın Hasan Uşaklıoğlu’nu ziyaret etti

Başkonsolos İpal Emin, 29 Mart 2017 tarihinde Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Sayın Hasan Uşaklıoğlu’nu ziyaret etti.

 

Başkonsolos İpal Emin  “1081 İzmir’in Türkler Tarafından Fethi ve Çaka Bey Sempozyumu” çerçevesinde İzmir Valiliği tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı

Başkonsolos İpal Emin, 25 Mart 2017 tarihinde “1081 İzmir’in Türkler Tarafından Fethi ve Çaka Bey Sempozyumu” çerçevesinde İzmir Valiliği tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

 

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Hamza Ersan Saner, İzmir’e bir ziyaret gerçekleştirdi

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Hamza Ersan Saner, 23 Mart 2017 tarihinde beraberindeki bir heyet ile birlikte İzmir’e gelerek bir dizi temaslarda bulundu. KKTC‘nde yapılması planlanan Huzur Evi için görüş alışverişinde bulunmak ve yerinde inceleme yapmak üzere İzmir Narlıdere Huzur Evi’ne bir ziyaret gerçekleştiren Sayın Bakan ve heyeti, ilgili makamlarla da bir araya geldi. Sayın Bakan ve heyeti, aynı gün İzmir’den ayrıldı.

 

Başkonsolos İpal Emin, “İzmir Gönül Elçileri Buluşması”na katıldı

Başkonsolos İpal Emin, 22 Mart 2017 tarihinde, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımlarıyla ve İzmir Valisinin eşleri Uzman Dr. Sayın Dilek Didem Ayyıldız’ın himayelerinde düzenlenen “İzmir Gönül Elçileri Buluşması”na katıldı.

 

Konsolos İpal Emin, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni’ne katıldı

Konsolos İpal Emin, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni’ne katıldı. Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi şükran ve minnetle selamlıyoruz.

 

Konsolos İpal Emin, T.C. İzmir Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün düzenlediği İzmir’deki Konsolosluk Erkanı’nı bilgilendirme toplantısına katıldı

16 Mart 2017 tarihinde Konsolos İpal Emin,  T.C. İzmir Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün düzenlediği İzmir’deki Konsolosluk Erkanı’nı bilgilendirme toplantısına katıldı. KKTC İzmir Konsolosluğu olarak ilk defa katılınan toplantının Başkanlığını Göç İdaresinden Sorumlu Vali Yardımcısı Sayın Uğur Kolsuz yapmış, İzmir Valiliği ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birer sunum gerçekleştirmiştir.

 

Konsolos İpal Emin, EGİAD (Ege İşadamları Derneği)’nin düzenlediği kokteyle katıldı

14 Mart 2017 tarihinde Konsolos İpal Emin, EGİAD (Ege İşadamları Derneği)’nin düzenlediği, Dernek üyeleri ve İzmir’deki tüm Konsolosluk Erkanın bir araya geldiği kokteyle katıldı.

 

Konsolos İpal Emin, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği’nin, Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü münasebetiyle düzenlediği belgesel gösterimi ve sergiye katıldı

13 Mart 2017 tarihinde Konsolos İpal Emin, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği’nin, Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü münasebetiyle ve Hatice Uğurcan ile Bahar Balköse’nin katkılarıyla düzenlediği belgesel gösterimi ve sergiye katıldı.Belgesel, 1926 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla hayata geçirilen, yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin ticari ve sanayi mallarını, yemeklerini, müziklerini ve yeni imajını Avrupa’ya tanıtma projesi olan Karadeniz adlı seyyar sergi gemisinin 3 aylık seyahatini konu etmektedir.

 

Konsolos İpal Emin, İZDENİZ Genel Müdürü Emekli Albay Salih Aslan’ı ziyaret etti

9 Mart 2017 tarihinde, Konsolos İpal Emin, İZDENİZ Genel Müdürü Emekli Albay Salih Aslan’ı ziyaret etti.

 

KKTC Dışişleri Bakanı Sayın Tahsin Ertuğruloğlu 1-3 Mart 2017 tarihlerinde İzmir’e bir ziyarette bulundu

KKTC Dışişleri Bakanı Sayın Tahsin Ertuğruloğlu 1-3 Mart 2017 tarihlerinde İzmir’e bir ziyarette bulundu. Bakan Ertuğruloğlu İzmir’de, Güvenlik Kuvvetleri eski Komutanlarıyla biraraya geldi. Şu an Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı görevinde bulunan Orgeneral Abdullah Recep’i makamında ziyaret etti. Daha sonra da Tümgeneral Erhan Uzun ve Emekli Orgeneral Galip Mendi’yle görüştü. Dışişleri Bakanı Sayın Tahsin Ertuğruloğlu’na KKTC İzmir Konsolosu İpal Emin ve KKTC İzmir eski Konsolosu Uğur Umar refakat etti.

 

Dünya Fahri Konsoloslar Birliği Türkiye Başkanı ve Haşimi Ürdün Krallığı İzmir Fahri Konsolosu Ömer Kaplan, Konsolos İpal Emin’e iade-i ziyarette bulundu

13 Şubat 2017 tarihinde, Dünya Fahri Konsoloslar Birliği Türkiye Başkanı ve Haşimi Ürdün Krallığı İzmir Fahri Konsolosu Ömer Kaplan, Konsolos İpal Emin’e iade-i ziyarette bulundu

 

Konsolos İpal Emin, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Ege İhracat Birlikleri ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ortaklaşa düzenledikleri “İhracatın Yükselen Yıldızları 2016” ödül törenine katıldı

3 Şubat 2017 tarihinde, Konsolos İpal Emin, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Ege İhracat Birlikleri (EİB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ortaklaşa düzenledikleri “İhracatın Yükselen Yıldızları 2016” ödül törenine katıldı. Törende T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybek yaptığı konuşmanın ardından ihracat ödüllerini sahiplerine verdi. Törende Turkeximbank ve Leasing Şirketleri arasında uzun vadeli finansman işbirliği protokolü de imzalandı.

 

Konsolos İpal Emin, İzmir merkezli NATO Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Erhan Uzun’u ziyaret etti

31 Ocak 2017 tarihinde Konsolos İpal Emin, İzmir merkezli NATO Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Erhan Uzun’u ziyaret etti.

 

Konsolos İpal Emin, Dünya Fahri Konsoloslar Birliği Türkiye Başkanı ve Haşimi Ürdün Krallığı İzmir Fahri Konsolosu Sayın Ömer Kaplan’ı ziyaret etti

25 Ocak 2017 tarihinde,  Konsolos İpal Emin,  Dünya Fahri Konsoloslar Birliği Türkiye Başkanı ve Haşimi Ürdün Krallığı İzmir Fahri Konsolosu Sayın Ömer Kaplan’ı makamında ziyaret etti.

 

 

Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral  Sayın Abdullah Recep, Konsolos İpal Emin’e iade-i ziyarette bulundu

24 Ocak 2017 tarihinde, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Sayın Abdullah Recep,  Konsolos İpal Emin’e iade-i ziyarette bulundu.

 

Konsolos İpal Emin, İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Sn. Erol Eroglu’nun organize ettiği akşam yemeğine katıldı

Konsolos İpal Emin, 4 Ocak 2017 akşamı İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Sn. Erol Eroglu’nun organize ettigi, İzmir Ticaret Odası Başkanı Sn. Ekrem Demirtaş’ın İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde verdiği, İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ve İzmir’in üst düzey bürokratları ile işadamlarının davetli olduğu akşam yemeğine katıldı.

 

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Huriye Serter ve beraberindeki heyet, Konsolos İpal Emin’e bir ziyarette bulundu 

15419804_1653808091585568_1139934996792583225_o

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD)’den Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Huriye Serter, Başkan Yardımcısı Nalan Karakaç ve Genel Sekreter Betül Sezgin, 16 Aralık 2016 tarihinde Konsolos İpal Emin’e bir ziyarette bulundu. Kıbrıslı Türk iş kadınlarıyla ortak projeler geliştirmek ve ticaret ilişkileri kurmak arzusunda olduklarını belirten Serter’e, Konsolos Emin, bu ilişkilerin kurulması hususunda yardıma hazır olduklarını ve İZİKAD’ın yaptığı bu ziyaretin KKTC ve İzmir arasındaki ticaretin geliştirilmesine katkı koyacağına inandığını ifade etti.

 

Konsolos İpal Emin, “3. Türk-Arap Yapı-İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı ve 2. Türk-Arap Ev Tekstili, Dekorasyon, İç Mimari ve Mobilya Fuarı İkili Görüşme Organizasyonu”nun açılışına katıldı

15390854_1652534281712949_3526416011269424268_n15492216_1652534138379630_2061403936031693798_n15541191_1652534248379619_4885340184408147480_n15541431_1652534165046294_8275125934907359534_n

Konsolos İpal Emin, 13 Aralık 2016 tarihinde Türk Arap Ülkeleri İşadamlar Derneği’nin (TÜRAP) gerçekleştirdiği “3. Türk-Arap Yapı-İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı ve 2. Türk-Arap Ev Tekstili, Dekorasyon, İç Mimari ve Mobilya Fuarı İkili Görüşme Organizasyonu”nun açılışına katıldı. Derneğin Genel Başkanı Sabuhi Attar’ın yaptığı konuşma ile başlayan fuarda, Suudi Arabistan Taif Ticaret Odası Koordinatörü Abdulaziz Abdullah El Turkistani, AK Parti Denizli Milletvekili Necip Nasır, İzmir Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Candağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve AK Parti Genel Bşk. Yrd. Prof. Dr. Nükhet Hotar da birer konuşma yaptı. Açılış Töreni’nin sorununda Dernek Genel Başkanı Sabuhi Attar, Konsolos İpal Emin’e bir anı plaket hediye etti. Aile fotoğrafının çekilmesinin ardından Fuar alanının toplu açılışı yapıldı.

 

Konsolos İpal Emin, 8 Aralık 2016 tarihinde Travel Turkey İzmir 2016 Turizm Fuar ve Kongresi’nin Açılış Töreni’ne katıldı

15025523_1650111301955247_7577519712356672323_o15385443_1650111361955241_588697711957805681_o15317921_1650111155288595_6264042830098408050_n15419736_1650111308621913_2564631816538410294_o

Konsolos İpal Emin, 8 Aralık 2016 tarihinde Travel Turkey İzmir 2016 Turizm Fuar ve Kongresi’nin Açılış Töreni’ne katıldı. THY Yurtiçi Satış Başkanı Sn. Halil İbrhaim Polat, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ekrem Demirtaş, Turkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Sn. Başaran Ulusoy, AKABE Özel Ekonomi Bölgesi Turizm Md.Direktörü Sn.Feras Ajlouni, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Aziz Kocaoğlu,Travel Turkey Partner Şehir Mersin Valisi .Sn.Özdemir Çakacak, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın Konuşmalarıyla Fuar açılışı gerçekleştirildi. KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın açmış olduğu standa T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı teşrif ederek Kuzey Kıbrıs turizmi ile ilgili Konsolos Emin’ den bilgi aldı. Bu esnada, Konsolos Emin Sayın Bakan’a, KKTC’ye özgü LEFKARA İşi’nden bir hediye takdim etti.
Fuarizmir’de düzenlenen Travel Turkey İzmir 2016 Turizm Fuarı’nda B Hol, E 202 numaralı standımıza tüm fuar ziyaretçilerini bekleriz.

 

KKTC Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve İzmir Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında “Kanatsız Güvercinler” adlı oyun İzmirli tiyatro severlerle buluştu

15241945_1650019031964474_7118351259481862010_n15327273_1650019091964468_2622406910190782839_n15350555_1650019121964465_2314801737369329005_n

7 Aralık 2016 tarihinde, KKTC Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve İzmir Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında “Kanatsız Güvercinler” adlı oyun İzmirli tiyatro severlerle buluştu. Konsolos İpal Emin, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Kıbrıs Türk Kültür Derneği İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Haksever ve Eğitim ve Kültür Ataşesi Levent Tuğberk de oyunu izledi.Oyunun sonunda Sanatçı Hüseyin Köroğlu ve Şenay Saçbüker’e çiçek sunan Konsolos Emin, Tiyatroashk’a öncelikle adamızda, daha sonra da dünyada barış mesajı verdikleri için teşekkür etti.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sanata ve sanatçıya çok değer verdiğini ve sanatçıların barışa koydukları katkıların dünya için umut verici olduğunu ifade etti.

 

Cumhuriyetimizin 33. Kuruluş Yıldönümü İzmir’de coşkuyla kutlandı

15095071_1639992986300412_7430216958033190510_n   15095434_1639993239633720_935233001365875731_n15036321_1639993096300401_5942837624674455194_n20161115_20020820161115_202545

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33. Kuruluş Yıldönümü İzmir’de yapılan törenlerle kutlandı. İlk olarak, 15 Kasım günü sabah saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Büyükelçi Sayın Ahmet Berki Dibek, İzmir Vali YardımcısıSayın Uğur Kolsuz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Sırrı Aydoğan’ın da katıldığı Çelenk Sunma Töreni, KKTC İzmir Konsolosu İpal Emin, TC Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Gökmen, Kıbrıs Türk Kültür Derneği İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Haksever ve ülkemizde eğitim veren üniversitelerin temsilcilerinin çelenkleri sunmalarıyla başladı. TC Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi üyeleri ile Kıbrıs Türk Kültür Derneği İzmir Şubesi üyelerinin hazır bulunduğu Tören’de Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitler onuruna yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından KKTC İzmir Konsolosu İpal Emin bir konuşma yaptı.

Emin konuşmada, KKTC’nin, Kıbrıs Türk varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri, hürriyetine ve hukukuna sahip çıkma kararlılığının en güçlü ifadesi olduğunu belirterek, Kıbrıs Türk halkının, hür iradesiyle kendi geleceğini belirleme hakkından ödün vermeyeceğinin zorlu ama haklı mücadelesini sürdürmeye kararlı olduğunu bundan 33 yıl önce dünyaya kanıtladığını ifade etti. Devamla, Kıbrıs Türk ve Rum tarafı arasında süregelen görüşmelerde hedefin siyasi eşitlik, egemen eşitlik ve özgürlük temelinde adil ile kalıcı bir çözüm olduğunu dile getirerek, olmazsa olmazın anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğü olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuzey Kıbrıs’taki varlığının tüm adadaki barışın ve huzurun teminatını teşkil ettiğini, adada yan yana yaşamaya mecbur iki halkın arasındaki sorunları eşit düzeyde yürütülecek müzakerelerle çözebileceğine inandığımızı ve KKTC’nin, iki eşit halktan ve onların kurdukları yönetimlerden oluşturulacak gerçek bir federasyon kurma çabası içerisinde olduğunu ifadeyle, hedefin iki kesimli, iki kurucu devletten oluşan, eşitlik ilkesine dayalı, Kıbrıs Türk haklarının korunduğu yeni bir federasyon olduğunu belirtti. Konsolos Emin’in yaptığı konuşma ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki Tören sona erdi.

Akşam ise, İzmir Hilton Otel’de, Ege Ordusu ve Garnizon KomutanıOrgeneral Abdullah Recep başta olmak üzere, Emekli Orgeneral Galip Mendi, Güney Deniz Saha KomutanıKoramiral Hasan Uşaklıoğlu, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Atilla Gülan, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ali Telli, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cüneyt Hoşcoşkun ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. F. N. Can Muğan, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Baro Başkanı Avukat Aydın Özcan, İzmir Vali Yardımcıları Uğur Kolsuz ve Cemil Özgür Öneği, TC Devlet eski Bakanı Sayın Işılay Saygın, T.C. Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Berki Dibek, Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Fitoz, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Gökmen ve dernek üyeleri ile Karşıyaka Şubesi Başkanı Halil Taşçıve dernek üyeleri, Dünya Fahri Konsoloslar Birliği Türkiye Başkanı Ömer Kaplan, İzmir’de faaliyet gösteren Fahri Konsoloslar, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tozlu, CHP ve DSP il meclis üyeleri, İzmir’de faaliyet gösteren Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşlar Başkan ve üyeleri, KKTC Üniversite Temsilcileri ve İzmir’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin 300 kişiyi bulan yoğun katılımıyla Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi.

 

Konsolos İpal Emin İzmir Valiliği ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni”ne katıldı

14963279_1638001486499562_1064290609652288650_n 14992064_1638001539832890_1994989801619361472_n

Konsolos İpal Emin, 10 Kasım 2016 tarihinde İzmir Valiliği ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Sabancı Kültür Merkezi’nde ortaklaşa düzenlediği “10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni”ne katıldı.

 

Konsolos İpal Emin,  “2. Uluslararası Katılımlı Engelsizmir 2016 Kongresi” açılışına katıldı

14876517_1635018950131149_4640518625899714486_o14876604_1635018940131150_8063874477232038409_o

Konsolos İpal Emin, 3 Kasım 2016 tarihinde, Fuarizmir, İZFAŞ ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen “2. Uluslararası Katılımlı Engelsizmir 2016 Kongresi” açılışına katıldı. Kongre’nin açılışı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Murat Bakan, Kongre Başkanı Doç. Dr. Levent Köstem, T.C. Dışişleri Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Berki Dibek ve KKTC İzmir Konsolosu İpal Emin’in katılımıyla gerçekleşti.

 

Konsolos İpal Emin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerine katıldı

14732273_1632892637010447_4186226179299247213_n14639710_1632892700343774_21665212215707466_n14657413_1633030903663287_8862641699505591260_n14900349_1633030923663285_4223073645242891386_n14907066_1633030906996620_118008572089915310_n

Konsolos İpal Emin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle İzmir Valiliği’nde düzenlenen Tebrik Kabulü ve İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen Resmi Geçit Töreni’ne katıldı. 29 Ekim akşamı ise Konsolos İpal Emin, İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız’ın verdikleri 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu’na iştirak etti.

 

Konsolos İpal Emin, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın M. Cüneyt Hoşcoşkun’a bir ziyarette bulundu

14708177_1630763347223376_5799394488015945995_n

Konsolos İpal Emin, 24 Ekim 2016 tarihinde Ege Üniversitesi Rektörlüğüne yeni atanan Prof. Dr. Sayın M. Cüneyt Hoşcoşkun’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Emin, Sayın Rektöre yeni görevinin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, Ege Üniversitesi’nde birçok Kıbrıslı Türk öğrencinin öğrenim gördüğünü söyledi. Devamla, KKTC uyruklu öğrenciler için sağlanabilecek kontenjanları da gündeme getiren Emin, Ege Üniversitesiyle KKTC üniversiteleri arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim protokolü imzalanabileceğini belirtti. Sayın Hoşcoşkun ise, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sözkonusu hususlar ile ilgili olarak yasalar çerçevesinde ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirtti.

 

Konsolos İpal Emin, Ege Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katıldı

14682194_1628277077472003_4821377480851612225_o14700797_1628277080805336_3789004970868424689_o

Konsolos İpal Emin, 19 Ekim 2016 tarihinde Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE- Kültür Merkezi’nde düzenlenen  Ege Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katıldı. Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Ege Üniversitesi Tanıtım Filmi ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.Cüneyt Hoşçoşkun’un yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Ardından, öğrenciler adına Öğrenci Temsilcisi’nin konuşması, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında yüksek puanla Ege Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin ödüllendirilmesi, 2015-2016 akademik döneminde ödül alan akademisyenlerin takdimi, Türkiye’yi temsil ederek derece elde eden sporcuların ödüllendirilmeleri, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış dersi ve Ege Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı Halk Oyunları Bölümü Ekin Topluluğu’nun zeybek gösterisinin ardından Açılış Töreni sona erdi.

 

Konsolos İpal Emin, Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü’nde düzenlenen “Uluslararası Genç Akademisyenler Kültür Kongresi”nin açılışına katıldı

14525022_1622678071365237_2244778725017609827_o14542474_1622678081365236_8511360359857931358_o14572841_1622678061365238_7990607320110792321_n

Konsolos İpal Emin, 6 Ekim 2016, Perşembe günü Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü’nde düzenlenen “Uluslararası Genç Akademisyenler Kültür Kongresi”nin açılışına katıldı. “Somut Olmayan Kültürel Miras ve Mizah” konulu Kongre’de açılış konuşmalarını Enstitü Kurucu Müdürü Prof. Dr. Fikret Türkmen, görevde olan Enstitü Müdürü Prof. Dr. Metin Ekici, T.C Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Koordinatörü Fırat Yaldız ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cüneyt Hoşçoşkun yaptı.

 

Kıbrıs Türk Kültür Derneği İzmir Şubesi ve Karşıyaka Belediye Başkanlığı’nın işbirliğiyle hazırlanmış olan Merhum Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ın Büstü’nün Açılış Töreni gerçekleşti 

14563468_1622339138065797_148072536381849794_n14495268_1622339198065791_5454710849864731990_n14494685_1622339111399133_2079373760561093159_n

5 Ekim 2016 tarihinde, Kıbrıs Türk Kültür Derneği İzmir Şubesi ve Karşıyaka Belediye Başkanlığı’nın işbirliğiyle hazırlanmış olan Merhum Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ın Büstü’nün Açılış Töreni Karşıyaka- KKTC Girne Parkı’nda saat 16:00’da gerçekleşti. Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışta, Karşıyaka Muharip Gaziler Derneği BaşkanıHalil Taşçı, Kıbrıs Türk Kültür Derneği Genel BaşkanıAhmet Zeki Bulunç, Konsolos İpal Emin ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar birer konuşma yaptı.

 

Konsolos İpal Emin, Ödemiş Gaziler Derneği’ni ziyaret etti

14435169_1619774301655614_7622254198561137450_o14468498_1619774391655605_8619819793608331135_o14480733_1619774068322304_1631063972833965123_o14481861_1619774061655638_2586284993882399226_o

Konsolos İpal Emin, 29 Eylül 2016 tarihinde Ödemiş Gaziler Derneği’ni ziyaret etti. Daha sonra Gazilerle birlikte Ödemiş Kaymakamı Sayın Celil Ateşoğlu’yla makamında görüşen Emin, Ödemiş Yıldız Kent Arşivi Müzesi ve T.C. Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezi’ne de bir ziyarette bulundu.

 

Tasfiye halindeki KTHY Şti. Ltd. ile ilgili duyuru

Tasfiye halindeki Kıbrıs Türk Hava Yolları Şti. Ltd.’den alacaklı olduğunu iddia eden, şahıs, firma, banka, kurum ve kuruluşların, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin 42/10 şirket istida nolu ve 21.07.2016 tarihli kararı uyarınca Tasfiye Formu No.1 “Borç İspatı Hususunda Yemin Varakası”nı temin etmek üzere Konsolosluğumuza başvurmaları gerekmektedir.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yıl dönümü, İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Resmi Geçit Töreni ile kutlandı

14114980_1608286059471105_1303908965596201135_o

14107634_1608286096137768_5307005816510105763_o (1)

Konsolos İpal Emin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, İzmir Valiliğinde gerçekleşen Tebrik Kabulü ile İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ve İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu’nun katıldığı Resmi Geçit Töreni’ne katıldı.

 

KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı sayın Sunat Atun, 85. Uluslararası İzmir Fuarı Açılış Töreni’ne katıldı

14138788_1606905726275805_7171410936800655007_o

Konsolos İpal Emin’in eşlik ettiği KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sayın Sunat Atun, 26 Ağustos 2016 tarihinde İzmir’e gelerek 85. Uluslararası İzmir Fuarı Açılış Töreni’ne katıldı. KKTC reyonunu da ziyaret eden Sayın Bakan ve beraberindeki heyet, 27 Ağustos 2016 tarihinde İzmir’den ayrıldı.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Giriş ve Çıkışlar

Kimlikle çıkış yasağı KKTC vatandaşlarını kapsamıyor. Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Lakadamyalı, kimlikle Türkiye’den çıkışlara getirilen yasağın KKTC vatandaşlarını kapsamadığını söyledi.

Lakadamyalı, Cuma günkü darbe girişiminin ardından tüm devlet memurlarına yurtdışına çıkış yasağı konduğunu, söz konusu tedbirin de aranan ve hakkında tutuklama kararı çıkan kişilerin ülkeden kaçmasını önlemek için alındığını söyledi.

Lakadamyalı, Türkiye’ye KKTC kimliği ile giden çift uyruklu vatandaşların Kıbrıs’ta ikamet etmeleri halinde ülkeye kimlikle gidip çıkmalarında herhangi bir sorunla karşılaşmayacaklarını söyledi.

Türkiye’de ikamet eden çift uyrukluların ülkeden kimlikle çıkabilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan memur olmadıklarına dair bir belge sunmalarının gerektiğini belirten Lakadamyalı, “Türkiye’deki durum oldukça değişken. Bu kurallar şimdiki uygulamayla ilgili ancak her an değişebilir” dedi.

Diğer yandan Türkiye’deki gazeteler, yeşil pasaport ile gri pasaport sahibi TC vatandaşlarının ve KKTC’ye kimlikle gelecek olanların yurtdışına çıkışlarını bekletmeye başladığını yazmıştı.

 

Konsolos İpal Emin, İzmir Valiliğine yeni atanan Vali Sayın Erol Ayyıldız’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi

 13508820_1582006445432400_4153726141382926630_n
 Konsolos İpal Emin,  20 Haziran 2016 tarihinde Aydın Valiliğinden İzmir Valiliğine yeni atanan Vali Sayın Erol Ayyıldız’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Karşılıklı nezaket sözlerinin ardından Konsolos Emin, Vali Ayyıldız’a Konsolosluk faaliyetleri hakkında bilgi vererek, kendilerini kabul etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Vali Ayyıldız ise, İzmir Valiliği olarak her zaman her türlü yardıma hazır oldukları belirterek, Türkiye ile KKTC’nin “iki Devlet tek Vatan” olduğunu söyledi. 
İzmir Özel Türk Koleji Uşakizade Köşk Müdürü Sayın Ahmet Gürel, Konsolos İpal Emin’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi

13428480_1579789942320717_2427013418971733797_n

İzmir Özel Türk Koleji Uşakizade Köşkü Müdürü Sayın Ahmet Gürel 14 Haziran 2016 tarihinde Konsolos İpal Emin’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Mustafa Kemal Atatürk ile Latife Hanım’ın evlendiği Köşk olan Uşakizade Köşkü’nün Müdürü Gürel, Emin’e yazdığı 10 kitaptan biri olan “Gazi’nin İzmir Anıları” adlı kitabını takdim etti. Gürel, bahsekonu kitaptan ayrı olarak 5 adet Atatürk konulu, 4 adet de Ermeni sorunu konulu kitabı olduğunu, bunların yanı sıra 3 adet katalog yazdığını belirtti. 14’ü Atatürk konulu, biri Ermeni konulu ve 5 tanesi de Kıbrıs konulu olmak üzere toplam 20 adet belgesel hazırladığını söyleyen Gürel, ileriki günlerde ise 2 belgesel daha çekmeyi planladığını ifade etti. Ziyaret esnasında Gürel, Konsolos Emin’i Uşakizade Köşkü’ne davet etti. Konsolos Emin, en yakın zamanda bu tarihi köşkü ziyaret edeceğini söyledi. 

 

Konsolos İpal Emin,  TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu), BASİFED (Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu) ve EGİKAD (Ege İş Kadınları Derneği) tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi”nin İzmir Toplantısı’na katıldı

13340107_1575503422749369_2456386814861433453_o

13346208_1575503436082701_472124170748521835_o

Konsolos İpal Emin, 1 Haziran 2016 tarihinde TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu), BASİFED (Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu) ve EGİKAD (Ege İş Kadınları Derneği)’nin ortaklaşa düzenlediği “Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi”nin İzmir Toplantısı’na katıldı.  TC Devlet eski Bakanı Sayın Işılay Saygın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Mutlu Akpınar ve TC Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Sayın Ahmet Berki Dibek’imn de iştirak ettikleri toplantı, Ege İhracatçı Birlikleri Konferans Salonu’nda düzenlendi.

 

Konsolos İpal Emin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Kurtuluş Savaşı, Kore Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatı konulu Resim Sergisi’nin Açılış Töreni’ne katıldı

13221200_1572662489700129_7743775071123808725_o

Konsolos İpal Emin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi tarafından 23 Mayıs 2016 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlenen Kurtuluş Savaşı, Kore Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatı konulu Resim Sergisi’nin Açılış Töreni’ne katıldı. İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak’ın da teşrif ettiği açılışta, Konak Belediye Başkanı Sayın Sema Pekdaş, Konak Kaymakamı Sayın Mustafa Çek, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şubesi Başkanı Sayın Halil Taşçı,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi üyeleri ve Gazi yakınları hazır bulundu. Sözkonusu Sergi 25 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecektir.

 

Cumhuriyet Kadınları Derneği Güzelbahçe Şubesi,Ege Bölgesi Karadenizli Kadınlar Derneği ve Cumhuriyetçi Kadınlar Türk Dünyası Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği,Dostluk Gücü Derneği,Kordon Soroptimist Kulübü Derneği,Kıbrıs Türk Kültür Derneği İzmir Şubesi başkan ve üyeleri Konsolos İpal Emin’e bir ziyarette bulundu

13254905_1572605246372520_4556066801333069139_o

23 Mayıs 2016 tarihinde, Cumhuriyet Kadınları Derneği Güzelbahçe Şubesi Başkanı Mesude Öney ve üyeleri Hatice Bozkaya, Hatice Meşinci, Hüsniye Arabacı ve Şebnem Demirkıran; Ege Bölgesi Karadenizli Kadınlar ve Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Başkanı Lütfiye Ceviz ve üyeleri Özden Yılmaz ve Münevver Bahar, Kordon Soroptimist Derneği Başkanı İlknur Becerik ve üye Gülsen Özkan, Türk Dünyası Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Nefise Ünaldı, Dostluk Gücü Derneği Başkanı Betül Yüce ve üye Atilla Taç ile Kıbrıs Türk Kültür Derneği İzmir Şubesi Başkanı Alev Özmehmet ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Haksever ile üyeler Sunay Uyar ve Fatma Doğru Konsolos İpal Emin’e bir ziyarette bulundu.

Dernek yetkilileri, İzmirli kadınlar olarak destek ve yardıma her zaman hazır olduklarını ve bundan sonraki etkinliklerinde Konsolos Emin’i aralarında görmek istediklerini dile getirdiler. Konsolos Emin, yapılan bu ziyaretten ziyadesiyle memnun olduğunu ve dernekleriyle iletişim halinde olmayı çok arzu ettiğini ve bir kadın olarak İzmirli kadınlardan aldığı desteğin çok anlamlı ve kıymetli olduğunu belirtti.  

 

Konsolos İpal Emin, İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama törenine katıldı

13254673_1571274139838964_5659528975422778403_o

13248473_1571274179838960_1675632330245897800_o

13247822_1571274216505623_6598774666784760471_o

Konsolos İpal Emin, İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama törenine katıldı.

 

Konsolos İpal Emin, Kıbrıs Türk Kültür Derneği, Kıbrıs Balkanlar Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu (KIBATEK) ve Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü’nün ortaklaşa düzenlediği II.Uluslararası Kıbrıs Türk Edebiyatı ve Edebiyatçıları Sempozyumu’na katıldı

Sıras

13221362_1568806970085681_4879042667109360704_o

Konsolos İpal Emin, 12 Mayıs 2016 tarihinde Kıbrıs Türk Kültür Derneği (KTKD), Kıbrıs Balkanlar Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu (KIBATEK) ve Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü’nün ortaklaşa düzenlediği II. Uluslararası Kıbrıs Türk Edebiyatı ve Edebiyatçıları Sempozyumu’na katıldı. KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Kültür Dairesi Müdürü Aydan Bozkurt ve Talim Terbiye Dairesi Müdürü Havva Dağsever de sempozyuma katıldı. Sırasıyla, Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin Ekici ve KIBATEK Vakfı Başkanı İsmail Bozkurt’un konuşmalarından sonra, Talim Terbiye Dairesi Müdürü Sayın Dağsever de, KKTC Milli Eğitim Bakanı  Sayın Özdemir Berova adına bir konuşma yaptı. Ardından, Emekli Büyükelçi KTKD Genel Başkanı Ahmet Zeki Bulunç ve KIBATEK Türkiye Başkanı Metin Turan’ın yaptıkları Açılış Konuşmaları ile Sempozyum başladı. Etkinlik, 12-13 Mayıs tarihlerinde Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü, Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

 

Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği Başkanı Sayın Sabuhi Attar, Konsolos İpal Emin’e bir ziyaret gerçekleştirdi

13131161_1566271650339213_7479264303779502202_o

Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği Başkanı Sayın Sabuhi Attar, 5 Mayıs 2016 tarihinde Konsolos İpal Emin’e makamında bir ziyaret gerçekleştirdi. Attar, derneklerinin İzmir’de düzenlediği Fuarlardan söz ederek Türk ve Arap dünyası işadamlarının sözkonusu fuarlara katılımlarıyla sağladıkları ekonomik işbirliği ve faydalardan bahsetti.

 

Konsolos İpal Emin, Kıbrıs Türk Kültür Derneği İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri’ne katıldı

13120033_1564148350551543_8875419401088356633_o13064703_1564148487218196_6034758050738907338_o

Konsolos İpal Emin, 29 Nisan 2016 tarihinde Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde Şef Hayrettin Ege yönetiminde Kıbrıs Türk Kültür Derneği Korosu tarafından verilen Türk Sanat Müziği Konseri’ne katıldı.

 

Konsolos İpal Emin, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerine katıldı

12998189_1561520500814328_4339779999662796639_o (1)

13063152_1561520524147659_3979292896412061565_o

Konsolos İpal Emin, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. Yıldönümü münasebetiyle, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama törenlerine katıldı.

 

Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye-Yunanistan Deniz Turizmi ve Yatırımları Formu’nun Açılış Töreni’ne katıldı  

IMG_0758

Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar, 28 Mart 2016 tarihinde İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Türkiye-Yunanistan Deniz Turizmi ve Yatırımları Formu”nun Açılış Töreni’ne katıldı. İzmir Hilton Oteli’nde düzenlenen Açılış Töreni’nde başta İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak, Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu ve Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Theodore Tsakiris olmak üzere Türkiye ve Yunaistan’ın deniz turizmi ile ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcileri birer konuşma yaptı. Konuşmacılara plaket takdim edilmesi ve “Aile Fotoğrafı” çekilmesinin ardından Açılış Töreni sona erdi.

 

Kıbrıs Gazisi ve THK Karşıyaka Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri,  Konsolos İpal Emin’e bir nezaket ziyaretinde bulundu

1618454_1548240505475661_2720256060777248135_n

Kıbrıs Gazisi ve THK Karşıyaka Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri emekli Kara Pilotu Albay Aydın Ehlidil ve emekli Kara Pilotu Yarbay Engin Özdemir, 22 Mart 2016 tarihinde Konsolosumuz İpal Emin’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

 

İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak, Konsolos İpal Emin’e bir nezaket ziyaretinde bulundu

1261_1545830805716631_1968609714675600581_n

İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak, 16 Mart 2016 tarihinde Konsolos İpal Emin’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Sayın Vali’nin ziyaretinde gündemdeki konular hakkında görüş alış verişinde bulunularak, durum değerlendirmesi yapıldı.

 

Konsolos İpal Emin, Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar ve Eğitim Kültür Ataşesi Levent Tuğberk, Kıbrıs Türk Kültür Derneği İzmir Şubesi tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı

886073_1545365249096520_7993821620579336158_o

10322781_1545365239096521_132200051203964150_n

Konsolos İpal Emin, Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar ve Eğitim Kültür Ataşesi Levent Tuğberk, 15 Mart 2016 tarihinde Kıbrıs Türk Kültür Derneği İzmir Şubesi tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Füsun Çoban Döşkaya’nın konuşmacı olarak yer aldığı ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle Türkiye’deki kadın hareketinde gelinen son noktaya ilişkin bir sunum yaptığı kahvaltıda, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ve diğer üyeler hazır bulundu.

 

Konsolos İpal Emin, İzmir’in ileri gelen kadınlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi

11157563_1545055865794125_2243527469145678330_o

Konsolos İpal Emin, 14 Mart 2016 tarihinde Devlet eski Bakanı ve Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı Sayın Işılay Saygın, Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT ) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Berkay Eskinazi, Ege İş Kadınları Derneği (egikad) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Betül Elmasoğlu ve Hürriyet Ege Yazarı Sayın Ayçe Dikmen’le öğle yemeğinde bir araya geldi.

 

Konsolosumuz İpal Emin, Devlet eski Bakanı ve Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı Sayın Işılay Saygın’ a “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” vesilesi ile bir ziyarette bulundu

1917132_1543122479320797_1743407671953793054_n

12496495_1543122482654130_3467404063303642708_o

12794846_1543122489320796_2483785049350385196_o

Konsolosumuz İpal Emin, 8 Mart 2016 tarihinde Devlet eski Bakanı ve Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı Sayın Işılay Saygın ve Türk Kadınlar Konseyi İzmir Şube Başkanı Sayın Süheyla Diker’ e “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” vesilesi ile bir ziyarette bulundu. Konsolosumuz , Sayın Saygın, Sayın Diker ve Hazine eski Bakanı ve T.O.B.B. Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Ayfer Yılmaz ile birlikte İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’nde düzenlenen T.O.B.B. Kadın Girişimciler Kurulu ve İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’nün imzaladığı işbirliği anlaşması imza töreni etkinliğine katıldı.  Ardından, Ege İş Kadınları Derneği, Lider Yaratıcı Kadınlar Derneği (Liyakat), Dernekler Dairesi Başkanlığı ve Gediz Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği  “Kadın ve Toplumsal Dönüşüm” başlıklı panele katıldı.

 

Konsolos İpal Emin ve Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şubesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi

12764345_1541273586172353_6361504240882437140_o

12768348_1541273759505669_1390547829833358990_o

12794687_1541273592839019_91304543175723320_o

Konsolos İpal Emin ve Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar, 2 Mart 2016 tarihinde Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şubesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şubesi Başkanı Sayın Halil Taşçı ve Yönetim Kurulu üyeleri ileKore ve Kıbrıs gazilerinin Gazilerin hazır bulunduğu ziyarette, Sayın Taşçı Konsolos Emin’e bir plaket sundu. Konsolos Emin, Gazilerden gelen sorulara yanıt vererek, Kıbrıs konusunda gelinen son durum ile ilgili bilgi verdi. Ayrıca, Konsolos Emin, madalyasını kaybetmiş olan bir Kore Gazisi’ne de Güney Kore İzmir Fahri Konsolosluğu’nun hazırladığı yeni madalyasını takdim etti.

 

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesi heyeti Konsolos İpal Emin’i ziyaret etti

12773161_10154009443002904_803734702_o

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Sayın Selahattin Aktaşoğlu beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte, 25 Şubat 2016 tarihinde Konsolos İpal Emin’e makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

 

Konsolos İpal Emin, T.C. Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Sayın Ahmet Berki Dibek’i ziyaret etti

12787088_10154007257832904_143955515_o

Konsolos İpal Emin, 24 Şubat 2016 tarihinde T.C. Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Sayın Ahmet Berki Dibek’e görevine yeni atanması sebebiyle bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Konsolos Emin’in söz alarak, 1992-1997 yılları arasında TC Lefkoşa Büyükelçiliği Müsteşarlığı yapmış olan Büyükelçiye, KKTC’ndeki son durum hakkında bilgi vermesinin ardından, karşılıklı durum değerlendirmesi yapıldı.

 

Konsolos İpal Emin, Konak Belediye Başkanı Sayın Sema Pekdaş’ı ziyaret etti

12622201_1527936537506058_1942852008126085859_o

Konsolos İpal Emin, 20 Ocak 2016 tarihinde Konak Belediye Başkanı Sayın Sema Pekdaş’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Söz alan Sayın Pekdaş, Konak İlçesi’nin 500.000 nüfuslu bir ilçe olduğunu ve İzmir’in kültür mozaiğini de içinde barındırdığını, bu çerçevede İlçe’nin yabancı misyon temsilcilerine tanıtılması amacıyla İzmir’de görev yapan Konsoloslar için bir gezi düzenlemeyi planladıklarını söyledi. Ayrıca, Kıbrıs’ta süregelen müzakereleri de takip ettiğini sözlerine ekleyen Sayın Pekdaş, gelişmeleri ümit verici olarak değerlendirdiklerini belirtti. Konsolos Emin, KKTC İzmir Konsolosluğu’nun da Konak İlçe sınırları içinde olduğunu ve düzenleyecekleri geziye katılmaktan büyük mutluluk duyacağını söyledi ve Konak Belediyesi’nin Konsolosluğumuza verdiği koşulsuz desteğe teşekkür ederek, Sayın Pekdaş’ı Konsolosluğumuza davet etti. Sayın Pekdaş, en kısa zamanda Konsolosluğumuzu ziyaret edeceğini belirtti.

 

Konsolos İpal Emin, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Kıbrıslı Türk Prof.Dr. Hasan Havıtçıoğlu’nun “YARATICI ÜNİVERSİTE VE BİLGİ TOPLUMU” isimli kitabının tanıtımına katıldı

12509010_1527935074172871_6901102738240643907_n

Konsolos İpal Emin, 20 Ocak 2016 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Kıbrıslı Türk Prof.Dr. Hasan Havıtçıoğlu’nun “YARATICI ÜNİVERSİTE VE BİLGİ TOPLUMU” isimli kitabının tanıtımına katıldı. Yapılan sunumun ardından, Konsolos Emin, Prof. Havıtçıoğlu’nu tebrik etti.

 

Konsolos İpal Emin, Narlıdere Belediye Başkanı Sayın Abdül Batur’u ziyaret etti

12522919_1527868107512901_8462272109449397831_n

Konsolos İpal Emin, 20 Ocak 2015 tarihinde Narlıdere Belediye Başkanı Sayın Abdül Batur’u ziyaret etti. Söz alan Sayın Batur, Narlıdere Belediye Başkanı olarak 4. döneminde olduğunu ve bundan büyük bir gurur duyduğunu ifadeyle, Narlıdere Belediye Başkanlığı yanında 2009 yılında Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanlığı’na seçildiğini ve bir süre önce de KKTC’ndeki Belediyelerle Kıyı Ege Belediyeler Birliği’ne üye Belediyeler arasında işbirliği protokollerinin imzalandığını söyledi. Ayrıca, 2013 yılında Narlıdere Belediyesi’nin bünyesinde Rauf Raif Denktaş Parkı’nı da hizmete açtıklarını sözlerine ekledi. Konsolos Emin, Belediyeler arasında tesis edilen ilişkilerin daha da geliştirilmesi  amacıyla Konsolosluk olarak her türlü desteğe hazır olduğumuzu belirtti.

 

Konsolos İpal Emin ve Eğitim Kültür Ataşesi Levent Tuğberk  Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cemali Dinçer’i ziyaret etti

12487067_1526439657655746_8362270518063689464_o

Konsolos İpal Emin ve Eğitim Kültür Ataşesi Levent Tuğberk, 15 Ocak 2016 tarihinde  Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cemali Dinçer’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Prof. Dinçer, üniversite hakkında bilgi vererek, İzmir’de öğretim veren özel bir üniversite olduklarını ve önümüzdeki dönemde dört yeni bölüm açmayı planladıklarını, ayrıca, KKTC’ndeki üniversitelerle işbirliği tesis etmek bağlamında ikili anlaşma yapmaya sıcak baktıklarını söyledi. Bunun üzerine Konsolos Emin, üniversitelerle kuracakları ilişkilerde  Konsolosluğumuzun aracılık yapabileceğini söyledi.

 

Konsolos İpal Emin ve Eğitim- Kültür Ataşesi Levent Tuğberk Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün’ü ziyaret etti

1534788_1526201714346207_5622258700162800463_o

Konsolos İpal Emin ve Eğitim- Kültür Ataşesi Levent Tuğberk, 14 Ocak 2016 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün’e bir nezaket ziyaret gerçekleştirdi.

 

Bornova Belediye Başkanı Sayın Olgun Atila  Konsolos İpal Emin’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi

12466122_1525993781033667_100593984787784415_o

Bornova Belediye Başkanı Sayın Olgun Atila, 13 Ocak 2016 tarihinde Konsolos İpal Emin’e makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.  Sayın Atila, üniversite öğreniminin bir kısmını Yakın Doğu Üniversitesi’nde gördüğünü ve bu nedenle KKTC’ye ayrı bir hassasiyetle yaklaştığını söyleyerek, Konsolos Emin’e yeni görevinde  başarılar diledi. Konsolos Emin ise Sayın Belediye Başkanı’nın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bornova Belediye Başkanlığı ile var olan işbirliğinin daha da güçlendirilmesi temennisinde bulundu.

 

Konsolos İpal Emin ve Eğitim- Kültür Ataşesi Levent Tuğberk, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’a bir ziyaret gerçekleştirdi

12546245_10153917208502904_1954966954_o

Konsolos İpal Emin ve Eğitim- Kültür Ataşesi Levent Tuğberk, 13 Ocak 2016 tarihinde, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Görüşmede ilk olarak söz alan Konsolos Emin, Ege Üniversitesi’nin, KKTC uyruklu öğrencilerin GCE, A Level ve SAT sınavlarıyla öğrenci alımına henüz başlatılmadığına dikkat çekerek, İzmir’deki en köklü üniversite olan Ege Üniversitesi’nin konuyu çözüme ulaştırmasının Devletimiz için büyük önem arz ettiğini söyledi. 2012’de imzalanan Protokolden sonra, İzmir’de eğitim veren birçok üniversitenin sözkonusu sınavlarla KKTC uyruklu öğrencileri üniversitelerine kabul etmelerinin bizim için çok önemli olduğunu sözlerine ekledi. Bunun üzerine Prof. Yılmaz, konunun Üniversite Senato Kurulu’nun gündeminde olduğunu ve karar aşamasına gelindiğini vurguladı.

 

Konsolos İpal Emin, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’a bir ziyaret gerçekleştirdi

12525200_1525609224405456_7266156012405761342_o

Konsolos İpal Emin, 12 Ocak 2016 tarihinde İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Başkan Demirtaş, Konsolos Emin’e yeni görevinde başarılar dileyerek, Kıbrıs’taki müzakere sürecinde gelinen noktanın memnuniyet verici olduğunu ve iki tarafın karşılıklı ticaret yapması ve limanların açılmasıyla toplumların birbirlerine daha çok  yakınlaşacaklarına inandığını belirterek, “Kıbrıs’taki paslı tellerin kalkması gerektiğini” vurguladı. Söz alan Konsolos Emin, süregelen müzakere sürecinde ilerleme kaydedildiğini, görüşmelerin gidişatı konusunda iyimserliğimizi koruduğumuzu ve Kıbrıs Türk tarafı olarak her zaman barıştan yana bir tavır içerisinde hareket ettiğimizi ve artık Kıbrıs Rum tarafından da aynı olumlu yaklaşımı beklediğimizi belirtti.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkan Yardımcısı Dış İlişkiler Başkanı Sayın Mehmet Tozlu ve heyeti, Konsolos İpal Emin’e ziyarette bulundu

12473830_1525294504436928_2702833414729117768_o

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkan Yardımcısı Dış İlişkiler Başkanı Sayın Mehmet Tozlu ve beraberindeki heyet ile birlikte görevine yeni başlamasından dolayı, 11 Ocak 2016 tarihinde Konsolosluğumuza gelerek, Konsolos İpal Emin’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Görüşmede söz alan Sayın Tozlu’nun, İl Başkanlığı olarak Konsolosluğun ihtiyaç duyduğu her konuda yardım ve desteğe hazır olduklarını dile getirmesi üzerine, Konsolos Emin yeni görevinde başarılar dileyerek, desteklerini her zaman hissettiğimizi ve bunun bize güç verdiğini söyledi.

 

Konsolos İpal Emin ve Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi’ne bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi

12465879_1523906484575730_109850982313486322_o

Konsolos İpal Emin ve Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar, 6 Ocak 2016 tarihinde Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Emekli Albay Sayın Mehmet Gökmen’e makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Anılan ziyarette Konsolos Emin, Derneğe üye gazilerle de görüşme fırsatı buldu.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’nin önde gelen yeni kuşak konser piyanistlerinden Rüya Taner, İzmir’de iki konser gerçekleştirdi 

12398676_763037603829068_239112807_o

12380398_763037597162402_1923241885_n

Taner’in ilk konseri 14 Aralık 2015 tarihinde saat 20.00’de Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Türkiye’nin önde gelen ünlü şeflerinden Rengim Gökmen yönetiminde Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası eşliğinde Rüya Taner (piyano) ve Yusuf Çelik (viyolonsel)’in solist olarak yer aldığı konserde Konsolosluk Eğitim-Kültür Ataşesi Levent Tuğberk de hazır bulundu.

Konsolos İpal Emin ve Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar’ın katıldığı, Rüya Taner’in ikinci konseri ise 15 Aralık 2015 tarihinde saat 20.00’de İzmir Özel Türk Koleji Mithatpaşa Bahattin Tatış Kampüsü Cahit Gürkan Salonu’nda gerçekleşti. Geliri, şehit, gazi ve imkanı olmayan çocuklara yapılacak kitap bağışı için düzenlenen Karşıyaka Oda Orkestrası “Yılbaşı Konseri”nde Şef Rengim Gökmen yönetiminde Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası eşliğinde Rüya Taner (piyano) ve Yusuf Çelik (viyolonsel) solist olarak yer aldı.

 

Konsolos İpal Emin, Lider Yaratıcı Katılımcılar (LİYAKAT) Derneği önderliğinde düzenlenen “Kadınlar İçin” (4Women) projesi kapsamında gerçekleşen konferansa katıldı

12369985_762685497197612_469909593_o

12369817_762685503864278_186487000_o

Konsolos İpal Emin, 14 Aralık 2015 tarihinde Lider Yaratıcı Katılımcılar (LİYAKAT) Derneği önderliğinde, yerelde Konak Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Avrupa Birliği Anabilim Dalı ve İtalyan iki sivil toplum örgütü olan ARCUS ve Work in Progress ile ortaklaşa yürütülen “Kadınlar İçin” (4Women) projesi kapsamında Türkiye’de ve İtalya’da kadına karşı şiddetin mevcut durumunun incelendiği konferansa katıldı. İtalya’dan katılması beklenen sivil toplum örgütleri temsilcilerinin “Türkiye’de son zamanlarda yaşanan güvenlik zaafiyeti” nedeniyle katılmadığı ve İtalya’yı temsilen İtalya’nın İzmir Konsolosu Luigi Iannuzzi’nin iştirak ettiği konferans, sırasıyla Liyakat Derneği Başkanı Berkay Eskinazi, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İlkay Taş, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Rebii Akdurak, İtalya’nın İzmir Konsolosu Luigi Iannuzzi ve Konak Belediyesi Başkanı Sema Pekdaş’ın yaptığı açılış konuşmalarıyla başladı. Konferansa Onur Konuğu olarak katılan Prof. Dr. Yakın Ertürk’ün konuşmasıyla devam eden etkinlik, soru-cevap kısmından sonra İtalya’daki sivil toplum örgütleri ile yapılan “skype” bağlantısının ardından sona erdi.

 

Konsolos İpal Emin, “Travel Turkey İzmir 2015” Turizm Fuar ve Kongresi açılış törenine katıldı

12375387_761237277342434_1029058344_o

Konsolos İpal Emin, 10 Aralık 2015 tarihinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve İzmir Fuarları A.Ş. (İZFAŞ) işbirliği ile 9.’su düzenlenmiş olan “Travel Turkey İzmir 2015” Turizm Fuar ve Kongresi açılış törenine katıldı.  Saat 11:00’de sırasıyla, Türk Hava Yolları Satış Başkanı Sayın Halil İbrahim Polat, Kosova Yatırım ve Girişim Destekleme Ajansı Genel Direktörü Sayın Besian Mustafa, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Sayın Başaran Ulusoy, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ekrem Demirtaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, Adana Valisi Sayın Mustafa Büyük, İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak ve TC Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal’ın yaptığı açılış konuşmalarıyla başlayan Tören, Partner İl Adana’nın Performansı, Kurdele Merasimi ve fuar ziyaretinin ardından sona erdi.  “Travel Turkey İzmir 2015” Turizm Fuar ve Kongresi, 13 Aralık 2015 tarihine kadar devam edecektir.

 

Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar, Portekiz Ankara Büyükelçisi’nin İzmir’de düzenlediği resepsiyona katıldı

12325685_757825377683624_1263237798_o

Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar, 3 Aralık 2015 tarihinde Portekiz İzmir Fahri Konsolosu’nun resmen göreve başlaması vesilesi ile Portekiz’in Ankara Büyükelçisi Ekselansları Jorge Cabral ve Portekiz İzmir Fahri Konsolosu Sayın Ahmet Yiğitbaşı’nın Swiss Otel Büyük Efes Oteli’nde düzenlediği resepsiyona katıldı.  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere çok sayıda davetlinin katıldığı resepsiyon saat 19:00’da müzik dinletisiyle başlayarak, Portekiz hakkında kısa tanıtıcı film, Portekiz’in Ankara Büyükelçisi Ekselansları Jorge Cabral ve Portekiz İzmir Fahri Konsolosu Sayın Ahmet Yiğitbaşı’nın yaptığı açılış konuşmalarıyla devam etti.

 

Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar ve Eğitim-Kültür Ataşesi Levent Tuğberk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğine katıldı

12346886_10153761642052438_1526786999_n

Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar ve Eğitim-Kültür Ataşesi Levent Tuğberk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” etkinliğine katıldı. Ülkemizin “konuk ülke” olarak katıldığı etkinlik, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ve TC Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı adına yapılan konuşmaların ardından, KKTC Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin düzenlediği Halk Oyunları Gösterisi ile başladı. Gün boyunca  süren sergi, panel, konuşma ve ziyaretlerin ardından etkinlik sona erdi.

 

Konsolos İpal Emin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu’na resmi bir ziyaret gerçekleştirdi 

12255388_752892341510261_1657081084_o

Konsolos İpal Emin, 19 Kasım 2015 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu’na resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Konsolos Emin’e yeni görevinde muvaffakiyet dileyerek söze başlayan Başkan Kocaoğlu, Konsolosluğun ihtiyaç duyabileceği her konuda seve seve yardıma hazır olduklarını dile getirdi. Bir gün önce Brüksel’de bulunduğunu ve orada yapma fırsatı bulduğu gözleme dayanarak Kıbrıs’ta iki tarafın barış sürecinde ve müzakerelerde gelinen noktadan duydukları memnuniyeti ifade etti.

Başkan Kocaoğlu’nun yoğun iş programında kendisine vakit ayırmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Konsolos Emin, İzmir’de görev süresi boyunca ticari, eğitim, turizm, kültürel ve sosyal alanlarda bulunacağı girişimlerle, İzmir ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında mevcut olan bağları daha da geliştirmek için çalışacağını ve Büyükşehir Belediyesi’nin katkı ve desteklerinin çok kıymetli olduğunu belirtti.

 

Konsolos İpal Emin, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep’e resmi bir ziyaret gerçekleştirdi  

12281797_752847378181424_1200545135_o

Resmi temasları kapsamında Konsolos İpal Emin, 18 Kasım 2015 tarihinde Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Konsolos Emin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en önemli ordularından biri olan, Anadolu’nun batı bölgesinin huzur, güven ve barış içinde yaşamasını sağlayan Erge Ordusu ve Garnizon Komutanlığı’nın Kıbrıslı Türklerin barış, huzur ve güven içerisinde yaşamalarında çok büyük önemleri olduğunu vurgulayarak, Orgeneral Recep ile aynı dönemde İzmir’de görev yapmanın kendisi için ayrı bir şeref  olduğunu belirtti. Orgeneral Recep’in 2008- 2010 yılları arasında Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı yapmış olmasının Kıbrıslı Türkler için ayrı bir önemi olduğunu ifade etti.

Görevinde başarılar dileyerek söze başlayan Orgeneral Recep, ile Kıbrıs’a özel olarak duyduğu yakınlık ve sevginin, 2008-2010 yılları arasında Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı yapmasıyla daha da perçinlendiğini ve bundan büyük bir onur duyduğunu söyleyerek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İzmir Konsolosluğu’nun İzmir’de ihtiyaç duyabileceği her alanda yanında olacaklarını kaydetti.

 

16 Kasım 2015 tarihinde Yaşar Üniversitesi’nde  “Kıbrıs Sorununun Çözüm Sürecindeki Güncel Gelişmeler” konulu bir panel düzenlenmiştir    

12278064_10153732481797438_2078858558_n

Muavin Konsolos Gülşa Öneri Bayar, 16 Kasım 2015 tarihinde Avrupa Birliği ve Küresel Araştırmalar Derneği (ABKAD) ile Yaşar Üniversitesi’nin işbirliğinde Yaşar Üniversitesi, Selçuk Yaşar Kampüsü, Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen “Kıbrıs Sorununun Çözüm Sürecindeki Güncel Gelişmeler” konulu panele katılmıştır.

Panel, Avrupa Birliği ve Küresel Araştırmalar Derneği adına Sayın Prof. Dr. Tuğrul Arat tarafından yapılan açılış konuşmasıyla saat 14:30’da açılmıştır.  Emekli Büyükelçi Sayın Dr. Akın Alptuna’nın başkanlığında başlayan panele, sırasıyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. M. Fatih Tayfur, Doğu Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi Sayın Prof. Dr. Kudret Özersay ve KKTC Cumhurbaşkanlığı Eski Müsteşarı Sayın Mustafa Ergün Olgun’un yaptıkları konuşmadan sonra Emekli Büyükelçi Sayın Ertuğrul Apakan da bir konuşma yaparak panele katılmıştır. Kıbrıs sorunundaki güncel gelişmeler ile çözüm sürecinin tartışıldığı panel, soru-cevap kısmı ile sona ermiştir.

 

Konsolos İpal Emin ilk resmi ziyaretini İzmir Valisi Mustafa Toprak’a gerçekleştirdi  

12268917_752847404848088_295843698_o

Konsolos İpal Emin, 16 Kasım 2015 tarihinde ilk resmi ziyaretini İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak’a gerçekleştirdi. Yaklaşık yarım saat süren görüşmede ilk olarak söz alan Konsolos Emin, Sayın Vali’yi ziyaret ediyor olmaktan duyduğu onuru dile getirerek, İzmir’deki görevinde ekonomik, sosyal, kültür, eğitim ve sağlık alanlarında kendileriyle işbirliği ve dayanışma içerisinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlık ve mevcudiyetini daha da güçlendirmek için çalışacağını söyledi.

Vali Toprak ise, yeni görevinde başarı dileğiyle söze başlayarak, İzmir ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında her alanda yapılacak çalışmalara katkı koymaya devam edeceklerini ve var olan işbirliğinin ilerletilmesi amacıyla gereken ne varsa İzmir Valiliği’nin tüm dinamikleriyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İzmir Konsolosluğu’nun her zaman yanında olacağını belirtti.